Dziewczyny w piłkę grają! Rusza Akademia Piłkarska Golden Goal

KKP BydgoszczAkademia Golden GoalW miniony wtorek odbył się pierwszy trening pokazowy Akademii Piłkarskiej Golden Goal, której celem jest umożliwienie szkolenia piłkarskiego dziewczynek w wieku od 5 do 11 lat. Na jej czele stoi piłkarka ekstraligowego KKP Bydgoszcz Agata Stępień.

Po kilku miesiącach prac i ustaleń akademia porozumiała się z bydgoskim klubem w ramach struktury szkolenia. Do AP Golden Goal będą trafiały dziewczynki w wieku 5-11 lat. Tam będą ćwiczyły nie tylko elementy związane z piłką nożną, ale również wykonywały ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Powołanie akademii ma być pierwszym etapem szkolenia futbolowego narybku, którego kontynuacją byłyby treningi w Kobiecym Klubie Piłkarskim. "Powołaliśmy ją z uwagi na liczne zapytania dotyczące treningów dla dziewczynek uczęszczających do szkół podstawowych, a nawet młodszych" - mówi Szymon Kowalik, wiceprezes KKP.

Szefem akademii jest Agata Stępień, na co dzień grająca również na pozycji napastniczki w bydgoskim ekstraligowcu. "Do tej pory, oprócz sporadycznych rozgrywek szkolnych, dziewczynki nie miały gdzie grać w piłkę, a my chcemy dać im taką możliwość" - zapowiada. Jak dodaje, akademia ma przekonać rodziców, aby jak najszybciej wszczepiać dziecku nawyki związane z ruchem. "Zajmiemy się w niej pierwszym etapem szkolenia - bez stresu, bez nastawienia na rywalziację. Stawiamy na zajęcia ruchowe i zabawy z akcentem na piłkę nożną" - wyjaśnia.

Szkolenie będzie odbywało się w trzech grupach wiekowych - 5-6 lat, 7-9 lat oraz 10-11 lat. Od dwunastego roku życia chętne zawodniczki dołączałyby do KKP. "Warto przyprowadzić córkę na zajęcia pokazowe i przekonać się, czy warto nam zaufać" - wyjaśnia Agata Stępień.

Okazja do bezpłatnych zajęć nadarzy się przez cały marzec oraz kwiecień. W każdy wtorek między godziną 17:30 a 18:30 w hali VII Liceum Ogólnokształcącego przy ulicy 11 listopada można skorzystać z pokazowych treningów.

Szczegóły można uzyskać również telefonicznie - na pytania czekają: Agata Stępień (698-677-221) oraz Szymon Kowalik (602-756-308).

Nasza redakcja również nawiązała współpracę z Akademią Piłkarską Golden Goal. Dlatego też wszelkie dotyczące jej informacje będziemy publikowali w specjalnie przygotowanym serwisie www.akademia.sportowabydgoszcz.pl.

| Redakcja


Komentarze i opinie są wyłącznie prywatnymi opiniami Czytelników i nie odzwierciedlają w żaden sposób punktu widzenia redakcji i wydawcy portalu Sportowa Bydgoszcz. Tym samym redakcja i wydawca nie ponoszą odpowiedzialności za treść zamieszczanych opinii i komentarzy.

Czytelnikom portalu Sportowa Bydgoszcz zabrania się publikowania treści sprzecznych z prawem, treści zawierających wulgaryzmy czy też słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Niedopuszczalne jest także umieszczanie odnośników do innych stron, treści zawierających przekazy reklamowe, danych osobowych lub teleadresowych łącznie z adresami e-mail.

Redakcja Sportowej Bydgoszczy zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa powyżej.OSTATNIE WYNIKI
FOTOREPORTAŻE
WYWIADY
FELIETONY
REPORTAŻE
KOMENTARZE
WIDEO

DYSCYPLINY SPORTOWE

KLUBY SPORTOWE

PARTNERZY

REDAKCJA

Piłka nożna Sporty wodne Zawisza Bydgoszcz Gwiazda Bydgoszcz sonicARTstudio Relacje na żywo
Siatkówka Sporty siłowe ŻKS Polonia Bydgoszcz KP Polonia Bydgoszcz M4 Student Redakcja
Koszykówka Tenis stołowy Chemik Bydgoszcz KKP Bydgoszcz ALSP Wyżyny Kontakt
Żużel Rugby Transfer Bydgoszcz BKS Bydgoszcz Gwiazda Bydgoszcz  
Piłka ręczna Speedrower Artego Bydgoszcz Bydgoszcz Raiders Kujawia XC  
Lekkoatletyka Inne dyscypliny Astoria Bydgoszcz Alfa Rugby Bydgoszcz Zumba Bydgoszcz  

:: 2005 - 2016 © Sportowa Bydgoszcz ::